הבלוג שלנו

אנחנו והבנקים – שותפים או אוייבים ?

בואו נודה באמת, תדמית הבנקים היא לא בשמיים. למרות כל הפרסומות, דפי הפייסבוק למיניהם והרצון של הבנקים למצוא חן בעינינו, קצת קשה להם להצליח בזה.

אנו די אוהבים "לא לאהוב" אותם ויש לנו לא מעט סיבות לכך (הם תמיד מרוויחים, לרוב אנחנו משלמים להם ולא הם לנו, שאנחנו רוצים מהם כסף אנו משלמים להם ריבית גבוהה אבל שאנחנו מפקידים אצלם כסף אנו מקבלים ריבית נמוכה, המשכורות הגבוהות של הבכירים, ההנחות שהם עושים דווקא לבעלי ההון ועד ועוד)

ישנה בדיחה די ישנה על הבנקים שאומרת שהם נותנים לנו מטריה ביום שמש ורוצים אותה בחזרה ביום גשם…

בואו נודה באמת, תדמית הבנקים היא לא בשמיים. למרות כל הפרסומות, דפי הפייסבוק למיניהם והרצון של הבנקים למצוא חן בעינינו, קצת קשה להם להצליח בזה.

אנו די אוהבים "לא לאהוב" אותם ויש לנו לא מעט סיבות לכך (הם תמיד מרוויחים, לרוב אנחנו משלמים להם ולא הם לנו, שאנחנו רוצים מהם כסף אנו משלמים להם ריבית גבוהה אבל שאנחנו מפקידים אצלם כסף אנו מקבלים ריבית נמוכה, המשכורות הגבוהות של הבכירים, ההנחות שהם עושים דווקא לבעלי ההון ועוד ועוד)

ישנה בדיחה די ישנה על הבנקים שאומרת שהם נותנים לנו מטריה ביום שמש ורוצים אותה בחזרה ביום גשם…

אבל אחרי הבדיחות ועם כל ה"דברים הלא נעימים" שאנו אומרים על הבנקים אנו לא יכולים לקחת מהם דבר אחד: הם המפתח שלנו לדירה החדשה, הרי אף אחד לא יהיה מוכן להלוות לנו את הכסף לרכישת דירה ואין לנו הרבה ברירות אלא לעבוד מולם.
מכיוון שזה המצב, חשוב לעשות את זה באופן חכם ולהבין איך הבנקים עובדים.

אנו בקדמי לא רואים בבנקים כ"אויבים" שלנו אלא להיפך הם השותפים שלנו ושלכם לדירה שלכם, בעזרתם אנו יכולים להגשים את החלום שלנו לבית בישראל ואם נדע להפיק מהם את המיטב נוכל לבצע חתונה מוצלחת ולא כושלת.

בואו נבין את האינטרסים של הבנקים:

 • תמהיל המשכנתא שלכם – הבנקאים ויועצי המשכנתא בבנקים מאוד רוצים להתאים עבורכם את המשכנתא הטובה ביותר, לשם כך עברו היועצים שלהם הדרכות וימי עיון.
  הבעיה היא שלרוב אין להם פשוט זמן (קורה שיש להם גם חוסר רצון, אבל זה בשוליים כי לרוב היועצים הם אנשים שירותיים שרוצים למכור לכם משכנתא).
  בשביל לבנות לכם תמהיל משכנתא אישי וטוב, הם צריכים להכיר אתכם, לחקור אתכם (במובן החיובי של המילה) ולהמליץ לכם על מספר אופציות, אם הם יעשו את זה פשוט ייגמר להם הזמן ובמקום לטפל ב- 50 לקוחות בחודש הם יצליחו לטפל רק ב- 20 לקוחות.
  מכיוון שהבנק רוצה להרוויח כסף ומכיוון שהבנק הוא גוף עסקי לכל דבר הוא מקצה לכם שעות בסיסיות אותן הוא מוכן ל"ספוג" בדרך למכירה, מעבר לזה הוא לא בנוי ולא מעוניין לתת.
  בשביל לקבל שירות אישי ובניית תמהיל משכנתא אישי עבורכם תצטרכו ככל הנראה לקחת יועץ משכנתאות שיעשה לכם את עבודת ההכנה ויהיה מוכן להשקיע בכם את השעות הדרושות לכך.
 • המחיר (הריבית) – אין מה לעשות, מכל מקום שנסתכל על זה זהו משחק "סכום אפס".
  הנוסחה היא מאוד פשוטה, הבנק רוצה להרוויח כמה שיותר (כמו כל עסק בעולם) ומעוניין למכור לכם בריבית הגבוהה ביותר שהוא יכול, אתם מנגד מעוניינים לשלם כמה שפחות (כמו כל לקוח בעולם) ורוצים לקבל את הריבית הנמוכה ביותר שאתם יכולים לקבל.
  ה"מתח" הזה נמצא בכל עסקה בעולם (כמו בהתקשרות לחברת כבלים או לווין) וזהו דבר נורמלי בעסקים (הרי גם הקבלן או מוכר הדירה שלכם רצה יותר כסף והיה סוג של מו"מ ביניכם), הבנקים לא מתנהגים באופן לא הגון שהם מבקשים לקבל ריבית גבוהה כלשהיא, הם בסך הכל עושים את מלאכתם.
 • אז מה הפיתרון ?

אנו ממליצים לכם (וכן, אנחנו יודעים שאנחנו לא אובייקטיבים… אבל אנו מניחים שאתם תסכימו איתנו) לקחת חברת לייעוץ משכנתאות חיצונית.
חברה שתוכל להשקיע בכם את השעות הדרושות לבניית תמהיל משכנתא טוב ואישי עבורכם וחברה שתדע מהן הריביות הכי נמוכות שאתם יכולים לקבל בבנק ותנהל עבורכם מו"מ מול הבנק לטובת קבלת הריביות האלו.

לשם כך הקמנו את החברה שלנו וזה מה שאנחנו יודעים לעשות הכי טוב שאפשר.

צור קשר

אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר בטלפון 073-7051501 ונשמח לעזור

אנו מכבדים את פרטיותכם ולכן לעולם לא נמסור את פרטיכם למישהו אחר